Dwie nowe libero w Enea PTPS-ie Piła

17.07.2017, 11:37
W zespole Enea PTPS Piła dojdzie do zmian na pozycji libero. W klubie nie zobaczymy już Alicji Markiewicz i Zuzanny Kucińskiej, które występowały na tej pozycji w minionym sezonie. Zastąpią ją reprezentantka Polski juniorek Justyna Łysiak oraz najlepsza libero Młodej Ligi Kobiet Anna Pawłowska.

Enea PTPS Piła powoli odsłania karty przed nowym sezonem. Klub ogłosił już podpisanie kontraktu z Karoliną Różycką, która wraca do gry po przerwie, oraz rozgrywającą Dorotą Wilk, która ostatni sezon spędziła w Muszyniance Muszyna. Wiadomo też, że nie zobaczymy już w barwach PTPS-u Sylwii Kucharskiej, która wybrała ofertę pierwszoligowego MKS-u Kalisz oraz środkowej Alicii Ogoms. Kanadyjka będzie kontynuowała karierę w beniaminku włoskiej Serie A, SAB Volley Legnano.

Wiemy już także, że w zespole prowadzonym przez trenera Jacka Pasińskiego dojdzie do zmian na pozycji libero. Nowych klubów szukają Alicja Markiewicz i Zuzanna Kucińska, które występowały na tej pozycji w minionym sezonie. Zastąpią je dwie młode i utalentowane zawodniczki. Pierwszą z nich jest pochodząca z Radomia Anna Pawłowska. 19-letnia siatkarka dwa ostatnie sezony spędziła w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź, wcześniej była zawodniczką m.in. MOS-u Wola Warszawa. Pawłowska ma za sobą debiut w ekstraklasie w barwach ŁKS-u w poprzednim sezonie, dwa lata temu była również w kadrze pierwszoligowej drużyny z Łodzi, z którą zdobyła złoty medal I ligi kobiet i awansowała do Orlen Ligi. W minionym sezonie Anna Pawłowska była najczęściej wyróżnianą libero w Młodej Lidze Kobiet.

Drugą zawodniczką na pozycji libero w klubie z Piły będzie Justyna Łysiak. Pochodząca z Opola 18-latka jest reprezentantką Polski juniorek i w piątek rozpocznie wraz z kadrą mistrzostwa świata w swojej kategorii wiekowej. Poprzedni sezon Łysiak spędziła w pierwszoligowej drużynie SMS-u Szczyrk.
źródło: siatka.org


Twój komentarz:
nick:
e-mail:
(opcjonalnie)
strona www:
(opcjonalnie)
komentarz:

kod:
(w puste pole wpisz: Anita)