Pierwsze zmiany w przyszłej Orlen Lidze

23.06.2017, 00:12
Spotkanie prezesów klubów Orlen Ligi w Uniejowie przyniosło pierwsze zatwierdzone zmiany w systemie rozgrywek. Z ekstraklasy siatkarek w 2018 roku spadną dwie najsłabsze ekipy.

Zaplanowane na 21 czerwca spotkanie w Uniejowie przyniosło ważną zmianę dotyczącą kształtu całej Orlen Ligi. Prezesi klubów polskiej ekstraklasy siatkarek zgodnie uchwalili, że po sezonie 2017/2018 zostanie utrzymana faza play-off o złoto mistrzostw Polski między drużynami z miejsc 1-4 po fazie zasadniczej. Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądał system rywalizacji o miejsca 5-11.

Dużą aprobatę kibiców z pewnością zyska rezygnacja z bardzo źle ocenianego rozgrywania złotego seta w meczach decydujących o końcowych miejscach w lidze. Teraz w półfinałach mistrzostw Polski najlepsze zespoły OL będą grały do dwóch zwycięstw.

Smutny los czeka 13. i 14. drużynę tego etapu rozgrywek, które spadną do pierwszej ligi. Zespoły z miejsca 11. i 12. zagrają o uniknięcie spotkania barażowego z najlepszą ekipą zaplecza Orlen Ligi. Tym samym w życie zostaje wdrożony zeszłoroczny plan pomniejszenia ligi siatkarek i powrotu do liczby 12 uczestników z sezonu 2014/2015. W trakcie ostatniej edycji OL coraz głośniejsze były narzekania na obniżenie poziomu rozgrywek wynikające ze zbyt dużej liczby klubów występujących w ekstraklasie i zarzucenia sportowych awansów i spadków.

Jak podaje twitterowe konto PLPS, prezesi klubów Orlen Ligi rozmawiali także o regulaminie rozgrywek, pomyśle zniesienia limitów dla zawodniczek zagranicznych oraz szkoleniu młodzieży. Wiążące decyzje w tych sprawach zapadną w późniejszym terminie.

W czwartek 22 czerwca w Uniejowie odbędzie się spotkanie prezesów klubów PlusLigi.
źródło: sportowefakty.wp.pl


Twój komentarz:
nick:
e-mail:
(opcjonalnie)
strona www:
(opcjonalnie)
komentarz:

kod:
(w puste pole wpisz: Anita)