Marcin Widera drugim trenerem Enea PTPS-u Piła

16.06.2017, 15:54
Marcin Widera został asystentem trenera Jacka Pasińskiego. 34-latek związał się z klubem z Piły rocznym kontraktem. Widera na stanowisku drugiego szkoleniowca zastąpi Piotra Sobolewskiego, który ławkę trenerską ekipy z Wielkopolski zamienił na drużynę Jokera Świecie.

Marcin Widera jest absolwentem katowickiego AWF-u. Pochodzący z Rudy Śląskiej szkoleniowiec był drugim trenerem reprezentacji Polski kadetek, z którą w 2013 roku sięgnął po mistrzostwo Europy.

Widera zdobywał wiedzę na wielu stażach, m.in. u trenera Giuseppe Cuccariniego oraz szkoleniach organizowanych przez Akademię Polskiej Siatkówki. Obserwował też pracę dwóch poprzednich szkoleniowców drużyny narodowej mężczyzn – Andrei Anastasiego i Stephane’a Antigi. 34-latek przebywał również w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczył się amerykańskiej siatkówki się na uczelni American University w Waszyngtonie. Na stanowisku asystenta Jacka Pasińskiego Marcin Widera zastąpił Piotra Sobolewskiego, który wybrał ofertę ekipy Jokera Świecie.

Wcześniej zespół z Piły wzmocniły: Karolina Różycka, która powróciła do gry w siatkówkę po rocznym urlopie macierzyńskim oraz Dorota Wilk. Rozgrywająca przeniosła się zaś do Wielkopolski z południa naszego kraju, gdzie przez ostatni rok występowała w Muszyniance. Dla 29-latki to druga przygoda z pilską siatkówką, gdyż w tym klubie grała już w sezonie 2015/2016.
źródło: siatka.org


Twój komentarz:
nick:
e-mail:
(opcjonalnie)
strona www:
(opcjonalnie)
komentarz:

kod:
(w puste pole wpisz: Anita)