Pilanki bliżej 11. miejsca

03.04.2017, 23:04
Pierwsze starcie o 11. miejsce na koniec sezonu Orlen Ligi lepiej rozpoczęły miejscowe. KS Pałac Bydgoszcz pewnie triumfował 25:16, by na trzy następne sety oddać inicjatywę ekipie Enei PTPS-u Piła.

Spotkanie w hali Łuczniczka otworzył skuteczny atak z lewego skrzydła Natalii Krawulskiej, następnie po autowym ataku ze środka Bety Dumancić oraz mocnym ataku blok-aut Joanny Kuligowskiej to bydgoszczanki prowadziły 6:3. Przyjezdne miały wyraźny problem z przyjęciem zagrywki, co znacznie ułatwiało grę gospodyniom w zdobywaniu kolejnych punktów. Po asie serwisowym Weroniki Fojucik pilanki przegrywały 6:11, wtedy o czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec PTPS-u. Po bydgoskiej stronie dobrze funkcjonował blok, przez który rywalki nie mogły się przebić. Gdy po raz kolejny na skrzydle zablokowana została Żaneta Baran, trener Jacek Pasiński wprowadzał na boisko zmienniczki, licząc, że te odmienią grę zespołu (10:15), ale tak się jednak nie stało. Zawodniczki znad Brdy w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i pewnie zmierzały do wygrania premierowej odsłony (19:12). Ostatecznie to miejscowe pewnie wygrały pierwszego seta (25:16).

W pierwszych akcjach drugiej partii toczyła się wyrównana gra punkt za punkt (3:3). Gdy skutecznie w kontrze zaatakowała Anita Kwiatkowska, a błąd w ataku ze środka popełniła Marta Ziółkowska, miejscowe przegrywały 4:8, wtedy zareagował trener Pałacu, biorąc czas dla swojej drużyny. Jednak pałacanki szybko odrobiły straty i wyrównały stan rywalizacji (9:9). Od tej pory gra obu teamów ponownie była bardzo zacięta (12:12). Żaden z zespołów nie potrafił narzucić rywalkom swojego stylu gry, gdyż na prowadzeniu był raz jeden, raz drugi team, co nadal powodowało emocjonującą grę w tym secie (16:16). Następnie w ekipie PTPS-u doskonała gra blokiem pozwoliła im wyjść na prowadzenie (19:16). Siatkarki Pałacu dążyły do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale to przyjezdne były bardziej skuteczne od miejscowych (22:18). Choć bydgoszczanki mimo ambitnej postawy zniwelowały straty do jednego punktu (22:23), to PTPS nie wypuścił tej przewagi z rąk i wygrał drugą odsłonę (25:22).

Trzecia partia to znów wyrównana gra punkt za punkt obu drużyn (3:3). Po mocnym zbiciu ze skrzydła Agaty Babicz to przyjezdne objęły prowadzenie 6:4. Po autowym ataku Joanny Kuligowskiej oraz punktowym bloku po stronie PTPS-u miejscowe przegrywały 5:10 i czas dla swojej drużyny wziął Adam Grabowski. Przerwa nie wpłynęła na poprawę gry jego zespołu. Gospodynie miały spore problemy z przyjęciem zagrywki, co pilanki skrzętnie wykorzystywały. Przy stanie 7:15 swój drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Pałacu. Zawodniczki PTPS-u pewnie kończyły swoje akcje (17:11). Pałacanki były bezsilne w swoich poczynaniach, a pojedyncze akcje Natalii Krawulskiej nie pozwalały na zniwelowanie strat (14:19). Bezradne bydgoszczanki popełniały sporo własnych błędów, co nie pozwalało im choć na chwilę zbliżyć się do rywalek (18:23). Mocne zbicie ze skrzydła Anity Kwiatkowskiej zakończyło zmagania w trzeciej partii (25:19).

Czwartego seta lepiej rozpoczęły pilanki, które szybko objęły prowadzenie i po mocnym ataku Agaty Babicz prowadziły 4:2. Pałacanki miały problemy z kończeniem swoich akcji, a skuteczna gra w kontrataku drużyny PTPS-u pozwalała im powiększać przewagę punktową (6:3). Od tego momentu to przyjezdne zaczęły przejmować kontrolę nad grą. Błędy własne po stronie Pałacu pewnie wykorzystywały zawodniczki z Piły. Po asie serwisowym Sylwii Kucharskiej Pałac przegrywał różnicą pięciu oczek, wtedy swój drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Pałacu (5:10). Nadal przez swoje własne błędy bydgoszczanki traciły coraz więcej punktów, a przyjezdne dalej grały swoją siatkówkę i pewnie zdobywały kolejne punkty (17:11). Siatkarki PTPS-u były lepsze od miejscowych w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Z każdą kolejną akcją pilanki były bliżej zwycięstwa za sprawą mocnych ataków Anity Kwiatkowskiej (15:20). Punktowa zagrywka Anny Stencel zakończyła całe spotkanie (25:20).

KS Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 1:3
(25:16, 22:25, 19:25, 20:25)

KS Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Misiuna, Krawulska, Kuligowska, Pleśnierowicz, Fojucik, Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Dąbrowska, Krzywicka, Bałdyga

Enea PTPS Piła: Babicz, Dumancić, Szubert, Urban, Baran, Ogoms, Markiewicz (libero) oraz Kucharska, Austin, Kwiatkowska, Kukulska, Stencel


MVP spotkania: Anita Kwiatkowska (Enea PTPS Piła)
źródło: siatka.org


Twój komentarz:
nick:
e-mail:
(opcjonalnie)
strona www:
(opcjonalnie)
komentarz:

kod:
(w puste pole wpisz: Anita)