Udany rewanż gospodyń

27.03.2017, 18:43
W meczu 26. kolejki Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka Muszyna pokonała Enea PTPS Piła 3:1. MVP spotkania wybrano zawodniczkę gospodarzy, Marinę Cvetanović.

Obie drużyny przed meczem sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli, co zwiastowało wyrównany pojedynek. Nic bardziej mylnego. Polski Cukier Muszynianka Muszyna nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem jedenastego w tym sezonie zwycięstwa. Mineralne wręcz zdeklasowały swoje rywalki.

Już w pierwszej odsłonie gospodynie dały sygnał, że interesuje je szybkie zwycięstwo. Muszynianki unikały błędów, nękały swoje przeciwniczki trudną zagrywką. Pilanki kiepsko przyjmowały, przez co rozgrywające Emilia Szubert i Sylwia Kucharska miały duży problem z kreowaniem gry swojego zespołu. Gospodynie inauguracyjną partię wygrały do 12, a wysoką skutecznością imponowały Natasa Cikiriz i Marina Cvetanovic.

Wysoko przegrana pierwsza odsłona podziałała na pilanki demobilizująco. Mineralne drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 6:0. Trener Jacek Pasiński szybko zareagował zmianami, co na chwilę poprawiło grę przyjezdnych. Pilanki potrafiły doprowadzić do wyrównania, ale później znów szybko straciły dystans do rywalek i po raz kolejny to gospodynie odniosły wysokie zwycięstwo.

W trzecim secie nic nie wskazywało na to, że Mineralne będą mieć problemy z odniesieniem triumfu. Znów gospodynie miały wysoką przewagę, ale z biegiem czasu wszystko odmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i pilanki zaczęły spisywać się coraz lepiej. PTPS odrobił czteropunktową stratę i doprowadził do wyrównanej końcówki, którą przechylił na swoją korzyść, wygrywając do 21.

Gospodynie nie dały sobie wyszarpać kompletu punktów. W czwartej odsłonie znów dominowały siatkarki z Muszyny, które ponownie dobrze przyjmowały i broniły. Polski Cukier Muszynianka uzyskała bezpieczną przewagę i do końca kontrolowała przebieg spotkania, dzięki czemu zrewanżowała się pilankom za porażkę z pierwszego spotkania i dopisała do swojego dorobku 3 punkty.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Enea PTPS Piła 3:1
(25:12, 25:17, 21:25, 25:16)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Savić, Cikiriz, Sosnowska, Wójcik, Wilk, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Grejman, Wawrzyniak
Enea PTPS Piła: Austin, Kwiatkowska, Ogoms, Babicz, Dumancić, Szubert, Markiewicz (libero) oraz Urban, Baran, Stencel, Kukulska, Kucharska, Piśla.

MVP spotkania: Marina Cvetanović (Polski Cukier Muszynianka Muszyna)
źródło: sportowefakty.wp.pl


Twój komentarz:
nick:
e-mail:
(opcjonalnie)
strona www:
(opcjonalnie)
komentarz:

kod:
(w puste pole wpisz: Anita)